Умивання, промивання очей, холодні компреси, краплі очей від алергії, ліки, домашній режим – ось деякі способи лікування опухлих очей у дітей. Також при лікуванні опухлих очей дуже ефективними засобами є використання чайних пакетиків, огірків, яєчних білків та коріандру. Опух очей: що робити, якщо почервоніло читайте за цим посиланням https://majestic.org.ua/shho-robiti-yakshho-oko-opuxlo-i-pochervonilo/.
Очна алергія може бути викликана рядом причин, таких як попадання в око дрібних частинок або пилу, сезонні зміни, пліснява або будь-які інші подразники. У дітей лікування майже завжди проходить непросто, тому що перше, що вони роблять – це потирають очі, лише погіршуючи тим самим свій стан. Попадання таких дрібних часток часто призводять до того, що очі набрякають і набрякають, і в них починається роздратування.
Повіки набрякають також при надлишку рідини в організмі або при запаленні сполучних тканин навколо очей. Це викликає дискомфорт, роздратування і також призводить до незручності, коли пухлина повік дуже помітна. Деякі причини запалення очей – це його травма, занесення інфекції та виникнення алергії. Це може також статися після плачу, у зв’язку зі змінами погоди, нестачею сну та фізичною напругою. Іноді очі можуть почервоніти, і це також дуже неприємна річ. З іншого боку, це просто алергія, і її можна легко вилікувати вдома. Також це не надає тривалого впливу на зорові функції.
Умивання
Повіки опухають у зв’язку з попаданням пилу або дрібних частинок, які застряють у віках або потрапляють у вії. Вони можуть застрягти там, і наш організм, виявляючи сторонні частки, оточує їх рідиною, що швидко призводить до набряку повік. Це може бути дуже болісно. Тому, якщо ви бачите, що у вашої дитини на оці утворився невеликий горбок або припухлість, обов’язково ретельно вимийте його обличчя та очі, щоб видалити весь пил та сторонні частки.
Промивання очей
Іноді буває, що алергени, що потрапили в око і викликали пухлину, виходять самі собою або через сльози. Однак, алергени, що потрапили в очі дитини і завдають дискомфорту, можуть змусити його терти їх, що тільки збільшує ризик розвитку опухлого століття. Тому, коли дитина приходить додому зі школи або пограє з друзями, обов’язково промийте її очі, просто щоб видалити всі алергени та очі залишалися чистими.
Застосування холодного компресу
Набряклі повіки або очі та їх почервоніння – це різні види прояву алергії на очах. Вони дуже дратують і іноді можуть бути досить болючими. Тому можна спробувати використати холодний компрес. Незважаючи на те, що це звучить досить докладно, насправді це дуже проста річ. Все, що вам потрібно зробити, це намочити рушник, мочалку або подушечку для очей у холодній воді або залишити їх у холодильнику. Примусьте вашу дитину лягти, а потім нанесіть компрес на уражену ділянку. Він допоможе вам зняти біль та свербіж.
Очні краплі від алергії
Багато людей страждають від очної алергії через велику різноманітність причин. Існує широкий спектр безрецептурних препаратів, що застосовуються для лікування очної алергії. Один з таких варіантів – антиалергічні очні краплі. Вони доступні у будь-якій аптеці. Перед вживанням обов’язково проконсультуйтеся з фармацевтом щодо дозування або уважно прочитайте інструкцію. Вибирайте препарат, який відповідає віку вашої дитини. Антигістамінні краплі очей є хорошим варіантом для лікування очної алергії.
Прийом ліків
Іноді прийом тільки очних крапель може бути недостатньо і вам можуть знадобитися антигістамінні таблетки. Вони, як правило, рекомендуються лікарем при будь-якому прояві алергії, очної в тому числі, і також відпускаються без рецепта. Як і у випадку з антигістамінними очними краплями, обов’язково придбайте таблетки, що відповідають віку вашої дитини, та дотримуйтесь рекомендованого дозування.
Домашній режим
Більшість алергічних реакцій на очі, таких як набрякання повік і почервоніння очей, спричинені пилом, забрудненням та дрібними частинками, які потрапляють у око та їх так просто не видалити. Тому, якщо ваша дитина страждає від такої алергії чи інфекції, рекомендується тримати її вдома до повного лікування. У цьому випадку на очі буде менше стороннього впливу, загальний імунітет зміцнитися, і, що важливіше, це запобігатиме подальшому впливу пилу та інших алергенів, які можуть посилити інфекцію або збільшити процес загоєння.
Огірок
При лікуванні опухлих очей часто рятують огірки. Вони є натуральними холодоагентами, тобто. охолоджують без додаткових препаратів, тому допомагають зняти біль та свербіж в очах. Все, що потрібно зробити, це нарізати огірок на скибочки і помістити в холодильник на п’ять-десять хвилин. Потім покладіть охолоджені шматочки на око і дайте дитині полежати п’ятнадцять-двадцять хвилин. Цей процес можна повторювати 2-3 десь у день чи за необхідності.
Чайні пакетики
Чайне листя має особливі властивостями, які при правильному використанні можуть звузити кровотік у кровоносних судинах ока і тим самим зменшити набряклість. Танін, що міститься у чаї, дає додатковий освіжаючий ефект. Тому це відмінний засіб при опухлих очах. Покладіть пакетик чаю в чашку з гарячою водою кілька хвилин. Після цього помістіть цей пакетик чаю в холодильник, щоб його остудити. Коли він досить охолоне, покладіть його на уражене око дитини і тримайте 15-20 хвилин.
Коріандр
Коріандр, як і огірок, є натуральним холодоагентом. Він також допомагає полегшити біль у власних очах. Для цього ви повинні зав’язати жменю насіння коріандру у тканину та замочити у воді. Протягом деякого часу охолодіть воду і потім її потрібно використовувати для промивання очей. Крім того, можна використовувати змочену тканину як холодний компрес для полегшення больових синдромів.
Яєчні білки
У яєчних білках містяться деякі інгредієнти, що сприяють підтяжці шкіри і допомагають позбутися пухлини. Для позбавлення набряків, візьміть білки двох яєць і збийте їх у мисці до стану загусання. Можна додати кілька крапель гамамелісу. Візьміть м’яку тканину, вмочіть у розчині, що вийшов, і протріть очі дитині. Очі після цього мають висохнути самостійно. Процедуру можна повторювати щодня.
Маска для очей
Маска для очей – це спеціальна маска, наповнена гелем, що охолоджує, який можна зберігати в холодильнику і наносити на очі дітей. Вона залишається прохолодною протягом тривалого часу. Її навіть можна одягати на ніч або просто подрімати в ній. При цьому завдяки такій масці забезпечується тривала дія холоду, знімається дискомфорт, настає полегшення та прискорюється процес загоєння.
Ось кілька способів, які застосовуються при лікуванні у дітей опухлих повік, почервоніння очей та інших очних інфекцій у домашніх умовах. Однак якщо симптоми виявляються тривалий час, бажано звернутися до офтальмолога, щоб з’ясувати причину проблеми та максимально грамотно підійти до її лікування. Щоб запобігти очній алергії, постарайтеся якнайчастіше видаляти пил та інші алергени з обличчя та очей вашої дитини.